Poniżej opisaliśy najciekawsze, wg nas, filmy o Kosmosie. Wybierz tytył, aby przejść do jego opisu:
Science-fiction to gatunek, który w Polsce cieszy się olbrzymią popularnością. Nie może zatem dziwić, że zapowiedź filmu Ad Astra wywołała poruszenie wśród miłośników kina. Premiera była niezwykle wyczekiwana. To wspaniały i poruszający obraz traktujący o relacjach z bliskimi, poruszający problem tęsknoty i samotności. James Gray, reżyser filmu, miał jednak o wiele większe ambicje. Stawia on również pytania o sens ludzkiej egzystencji. Główny bohater, którego rolę odgrywa genialny Brad Pitt, wyrusza w eskapadę po Układzie Słonecznym w poszukiwaniu zaginionego ojca, członka wcześniejszej nieudanej wyprawy. Podroż ta odkrywa pewne tajemnice i zagrożenia dla Ziemi. Stają się one pretekstem do rozważań o przyszłości świata. Widzowie mogą raczyć się wspaniałą grą aktorską. Obok Pitta występują bowiem również Tommy Lee Jones i Donald Sutherland.
Każdy, kto widział zapowiedź filmu Apollo 13, doskonale wie, czego może się spodziewać po seansie. "Houston, mamy problem" - to znane powiedzenie stanowi oś fabularną, od tego zdania zaczyna się właściwa akcja. Jest to dramatyczna opowieść inspirowana faktami. Grupa astronautów odbywa kontrolny lot w kosmos. Mało interesujące rutynowe wydarzenie wkrótce stanie się historią śledzoną przez miliony osób na całym świecie. W trakcie eskapady dochodzi bowiem do wybuchu i awarii statku. 400 tys. kilometrów nad Ziemią rozpoczyna się przerażająca walka o życie. Mistrzowska obsada i profesjonalna gra aktorów gwarantują przeżywanie emocji razem z bohaterami. Na ekranie można zobaczyć Toma Hanksa, Kevina Bacona, Eda Harrisa i Billa Paxtona. Apollo 13 to film, który wciąga i do ostatniej minuty trzyma widza w napięciu. Piękna oprawa została uhonorowana dwoma Oscarami: za dźwięk i montaż.
Kino katastroficzne zawsze budziło dużą ciekawość. Nie może zatem dziwić, że kiedy pojawiła się zapowiedź filmu Armageddon, miłośnicy dużego ekranu nie mogli się doczekać premiery. Już sama obsada wieściła sukces. Bruce Willis, Liv Tyler, Ben Affleck i Steve Buscemi nie mogli zawieść. I zdecydowanie tego nie zrobili. Akcja koncentruje się wokół misji ratowniczej. Grupa śmiałków ma powstrzymać zmierzającą w stronę Ziemi asteroidę. Jest to wspaniała próbka typowego kina akcji lat dziewięćdziesiątych. Wciągająca fabuła i wydarzenia trzymające w napięciu to największy atut tego filmu. Przy okazji apokaliptycznej wizji, reżyser stawia liczne pytania natury egzystencjalnej dotyczącej m.in. zachowania ludzkości w sytuacjach krańcowych. Wspaniałe efekty specjalne zapewniają widzowi udaną rozrywkę. Najbardziej w pamięć zapada kreacja stworzona przez świetnego Bruce'a Willisa.
Kiedy pojawiła się zapowiedź filmu Grawitacja, łatwo można było się zorientować, że Alfonso Cuarón zapewni widzom dobre kino science-fiction. I tak się rzeczywiście stało. Obraz szybko zyskał uznanie. Fabuła bazuje na sprawdzonym motywie. W czasie odbywania wyprawy kosmicznej awarii ulega wahadłowiec, a ekipa traci łączność z NASA. Rozpoczyna się trudna walka o przetrwanie. Olbrzymim atutem tego filmu jest obsada. Duet tworzony przez Sandrę Bullock i George'a Clooneya spisuje się świetnie. Opowieść jest niezwykle emocjonalna, a akcja trzyma w napięciu do samego końca. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika kina, w którym przedstawiana historia osadzona jest w przestrzeni kosmicznej. Grawitacja otrzymała siedem Oscarów, co potwierdza profesjonalne wykonanie tego filmu. Nagrody przyznano m.in. za zdjęcia, montaż, muzykę i udźwiękowienie.
Kiedy reżyserem filmu jest Steven Spielberg, widz może mieć pewność, że seans będzie udany. Oglądając trailer stanowiący zapowiedź filmu Wojna światów, można zauważyć, że jest on przeznaczony dla miłośników gatunku science fiction, którzy uwielbiają profesjonalne efekty specjalne, wartką akcję i jednocześnie egzystencjalne rozważania dotyczące kondycji człowieka i jego miejsca we wszechświecie. Film oparty jest na książce genialnego pisarza H.G. Wellsa. Opowieść przedstawia losy ojca niewywiązującego się ze swoich rodzicielskich obowiązków. Kiedy ma zaopiekować się dziećmi, ziemię atakują kosmici. Olbrzymie maszyny niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. Dla bohatera rozpoczyna się nie tylko gra o przetrwanie, ale także zmaganie ze swoją rolą taty. Wojna światów to wspaniały, przejmujący i trzymający w napięciu film z wybitną rolą Toma Cruise'a.
Lata dziewięćdziesiąte to okres, w którym zagadnienia związane z eksploracją kosmosu i istnieniem obcych cywilizacji były niezwykle popularne. Przyczyniły się do tego tzw. zimna wojna i olbrzymi sukces Gwiezdnych Wojen. To właśnie dlatego już sama zapowiedź filmu Kontakt wywołała duża zainteresowanie. To obraz, w którym nauka przenika w świat nieznany. Badaczka monitorująca sytuację w przestrzeni kosmicznej odbiera sygnał, który pochodzi od nieznanej cywilizacji. Rozpoczyna się przejmująca gra o to, czy uda się nawiązać tytułowy kontakt. Zagrożenie dla Ziemi, a może niepowtarzalna szansa rozwoju? Na te pytania odpowiada obraz Roberta Zemeckisa. Jest to przede wszystkim opowieść o granicach nauki, o sięganiu tam, gdzie nie wszystko zostało poznane. W roli głównej została obsadzona Jodie Foster, która w tamtych czasach była jedną z najbardziej cenionych aktorek na świecie. Na to miano zapracowała sobie przejmującą kreacją w Milczeniu Owiec.
Marsjanin był niezwykle wyczekiwany przez miłośników kina. Już sama zapowiedź filmu zwiastowała, że będzie to udana produkcja. Ridley Scott za kamerą i fenomenalny Matt Damon, który umie zagrać dosłownie wszystko, to gwarancja sukcesu. Marsjanin to jeden z najlepszych przykładów na to, że science-fiction nie jest gatunkiem wyeksploatowanym i wciąż potrafi dać widzowi pasjonujący, wciągający i emocjonalny seans. Przetrwanie to tematyka, która idealnie nadaje się na pokazanie hartu ducha i uzmysłowienie, jak wielką wartością jest życie. Kiedy łączność z NASA zostaje utracona po nieudanej misji, główny bohater podejmuje heroiczną walkę o przetrwanie na Czerwonej planecie. Pomysłowość i wiedza pozwalają na tworzenie coraz to lepszych warunków do przeżycia. Astronauta niczym w Tajemniczej Wyspie Juliusza Verna stawia czoła obcej planecie. Czy mu się to uda?
Morten Tyldum jako reżyser zdobył sławę świetnymi Łowcami głów nakręconymi na podstawie książki Jo Nesbo. Kiedy zatem pojawiła się zapowiedź filmu Pasażerowie, widzowie nie mogli doczekać się premiery. Fabuła skupia się wokół dobrze znanego w gatunku science-fiction motywu awarii statku kosmicznego. Staje się ona przyczyną nieplanowanego i przyspieszonego o kilkadziesiąt lat wybudzenia z hibernacji Jima Prestona. Otoczony pierwotnie jedynie towarzystwem robota, postanawia wybudzić drugą pasażerkę, z którą nawiązuje romans. Krok ten będzie miał swoje konsekwencje, a podróżnicy staną przed koniecznością wspólnego powstrzymania katastrofy. Świetne efekty specjalne i wartka akcja oraz wspaniała gra aktorów, a w szczególności Jennifer Lawrence, sprawiają, że film ogląda się naprawdę z dużym napięciem. Emocje gwarantowane. Jest to tytuł, po który powinien sięgnąć każdy miłośnik science-fiction.
Historię o lądowaniu na Księżycu zna chyba każdy. Ci, którzy chcieliby poznać szczegóły tego wydarzenia, powinni obejrzeć Pierwszego Człowieka. Zapowiedź filmu głosiła, że będzie to głównie opowieść o losach Neila Armstronga i jego wyprawie w kosmos. Obraz ten ma jednak znacznie większe ambicje. To rozbudowane metaforyczne dzieło o pokonywaniu granic, uporze w dążeniu do celu i zmaganiu się z traumatycznymi wydarzeniami. Głównemu bohaterowi, w którego wcielił się Ryan Gosling, stale towarzyszy śmierć. Jego bliscy odchodzą, a on wytrwale stawia czoła przeciwnościom losu, realizując założenia programu NASA. Wszystkie wydarzenia odbywają się oczywiście na tle Zimnej Wojny. Reżyser zręcznie połączył wielką politykę z prywatnym życiem jednostki. Pierwszy człowiek to film o marzeniach i dążeniu do ich spełniania. Pozycja absolutna dla miłośników dramatów opartych na faktach.
Już sama zapowiedź filmu Ukryte działania zwiastowała, że nie będzie to łatwa opowieść. Theodore Melfi tworzy obraz o trzech czarnoskórych bohaterkach, które rozpoczynają pracę w NASA. To wymagający dramat o pokonywaniu przeszkód, przekraczaniu granic i norm obyczajowych. Historia oparta jest na faktycznych wydarzeniach. Opowiada ona o losach kobiet, które brały udział w przygotowywaniu wypraw kosmicznych w trakcie trwania Zimnej Wojny. Reżyser obrazuje konserwatywne środowisko NASA, by poruszyć trudny temat emancypacji i możliwości równoprawnego realizowania ambicji zawodowych. W rolach głównych obsadzono Taraji P.Henson, Octavię Spencer, Janelle Monae, które świetnie wywiązały się ze swojego zadania. Genialne aktorstwo sprawia, że widz przeżywa seans emocjonalnie. Na ekranie można także zobaczyć zawsze profesjonalnego Kevina Costnera. Film powstał na motywach powieści Margot Lee Shetterly i uzyskał trzy nominacje do Oscara.
Kiedy pojawiła się zapowiedź filmu Ukryty wymiar, widzowie nie mogli się doczekać premiery tego dzisiaj już kultowego filmu. Lata dziewięćdziesiąte to czasy olbrzymiego sukcesu gatunku science fiction. Dużą popularnością cieszyły się wtedy wszystkie opowieści traktujące o dalekiej przyszłości, niewyobrażalnych zdobyczach cywilizacji czy podróżowaniu w przestrzeni kosmicznej. Ukryty wymiar to film, który porusza te wszystkie zagadnienia. Jest rok 2047. Ekipa naukowców zbudowała statek Event Horizon, który dzięki możliwości wytworzenia tunelu czasoprzestrzennego porusza się z prędkością ponadświetlną. Niespodziewanie ginie on w okolicach Neptuna, do którego nie powinien się zbliżać. Na misję ratunkową rusza specjalna ekipa. Po odnalezieniu Horizona i wejściu na jego pokład zaczynają dziać się dziwne i straszne rzeczy. Wspaniałe kino grozy z Laurence'em Fishburnem w roli głównej.
Kiedy reżyserem filmu jest Steven Spielberg, widz może mieć pewność, że seans będzie udany. Oglądając trailer stanowiący zapowiedź filmu Wojna światów, można zauważyć, że jest on przeznaczony dla miłośników gatunku science fiction, którzy uwielbiają profesjonalne efekty specjalne, wartką akcję i jednocześnie egzystencjalne rozważania dotyczące kondycji człowieka i jego miejsca we wszechświecie. Film oparty jest na książce genialnego pisarza H.G. Wellsa. Opowieść przedstawia losy ojca niewywiązującego się ze swoich rodzicielskich obowiązków. Kiedy ma zaopiekować się dziećmi, ziemię atakują kosmici. Olbrzymie maszyny niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. Dla bohatera rozpoczyna się nie tylko gra o przetrwanie, ale także zmaganie ze swoją rolą taty. Wojna światów to wspaniały, przejmujący i trzymający w napięciu film z wybitną rolą Toma Cruise'a.
Zdjęcia do opisów filmów pochodzą z serwisu filmweb.pl